Dvanáctý ročník letos nabídne celkem pětatřicet koncertů ve čtyřech klubech na Ostravsku, během nichž představí dvaasedmdesát hudebních seskupení všech možných žánrů z České a Slovenské republiky a premiérově i z Polska.

Asi nejdůležitější novinkou je rozšíření soutěže do čtyř klubů.

K ostravským klubům Garage a Barrak a havířovskému Jazz clubu přibrali organizátoři soutěže poprvé opavský Music club JAM.

„Díky tomu můžeme před odbornou porotou nechat vystoupit přes sedmdesát skupin a těšíme se na to, kdo bude opravdu tím nejlepším z více než dvou set přihlášených," řekl ředitel soutěže Marek Slonina z Viking Agency.

První kola Radegast Líhně proběhnou již příští týden a tím úplně prvním bude pondělní koncert v Opavě 18. února, kde zahrají dvě slovenské party bratislavská skupina ACES a Destroyed Head z Vráblů.

Třetí partičkou budou Hard n´Soul z Uničova.

O den později v úterý 19. února proběhne první základní kolo v klubu Barrak v Ostravě za účasti kapel Dextreat (Brno), Patriot (Senec, SK) a Rusty Fox (Ostrava).

Ve čtvrtek proběhnou souběžně dvě kola v havířovském Jazz clubu vystoupí Under the skin (Frýdek-Místek), BASStards (Martin, SK), Fall to the Ground (Púchov, SK) a v ostravském klubu Garage se představí Metropolice (Brno), HardBreakRock (Moravský Krumlov) a The Places (Ostrava).

Tak dojde již v základních kolech ke konfrontaci českého a slovenského bigbítu přímo na severomoravských pódiích. Podrobnosti k soutěži i případné změny jsou na www.lihen.cz.