Soutěž každý čtvrtek probíhá současně hned ve třech klubech na Ostravsku – frýdecko-místeckém Stounu, ostravském Templu a havířovském Jazzu. Přestože i tentokrát zde měly silnou pozici domácí kapely, nakonec se zúspěchu radovali spíše přespolní.

Největší šanci na úspěch měly kapely ve Stounu, když se proti uherskobrodským Chaos in Head postavily dvě ostravské party Pather Konyash a No Trip. Všechno ale bylo marné, Chaos nastolil pořádek a bez větších problémů postoupil do semifinále.

Dalším přespolním postupujícím se vostravském Templu stal pražský VoodooJam, který porazil jak domácí NYX, tak olomoucký Flash the Readies. Jediného domácího zástupce do semifinále tak nakonec poslala porota havířovského Jazz clubu.

Zde až zPrahy zavítal velmi příjemný band Zlatý voči a postavil se dvěma zástupcům Havířova: Ve znamení zebry a náhradníkovi Hrobové ticho.

„Rozhodovalo se zejména mezi pražskou kapelou a domácími Ve znamení zebry. Nakonec dostala přednost domácí kapela díky obrovskému kvalitativnímu postupu, který udělala od poslední účasti vsoutěži před dvěma lety,“ popsal rozhodující okamžik Ladislav Slowik zpořádající Viking agency.

Vetřetím kole Radegast Líhně se utkají zejména kapely zMoravy, jediným zástupcem Čech bude táborská skupina Nafrak. Ta se poměří vostravském Templu sdomácí dívčí kapelou Kapriola a brněnskými Ten Sticks.

Do Stounu pak zamíří ostravští Cent a aFurt a poměří se se zlínskými Alkaline, vJazz clubu pak bude vpoprockovém duchu hájit domácí barvy skupina Feel a hudebně se popasuje sfrýdeckými Behind the Door a zlínskými Pass.

Začátek čtvrtečních koncertů Radegast Líhně 2008 je standardně v19.30 hod. a více o soutěži na www.lihen.cz.