V zaplněném loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče se publiku představilo Divadlo V batohu z Frenštátu pod Radhoštěm hrou o mlsném medvídkovi Misahí.

Děj zavede diváky do světa pohádek a legend indiánských kmenů Severní a Jižní Ameriky. Příběh ztělesňuje rozličné lidské vlastnosti jako chamtivost, pýchu, vychytralost, ale také nesmírnou odvahu a statečnost.

Hodinový pořad doprovázel nejen dětský smích a veselí, ale i obavy o život nezbedného médi. Tentokrát mezi nejmenšími nechyběl ani strach ze zlého čaroděje.

„S naší malou pravidelně chodíme na pohádky. Bylo to moc hezké a také poučné,“ pochválila učitelka hudby Anna Malinová.

Obdobný názor sdíleli i další návštěvníci. Dětskou soutěžní porotu, která bude hodnotit jednotlivá představení, tvoří žáci ze Základní školy Na Nábřeží. Pořad uvedla Zuzka Vašková a předseda Občanského sdružení Miniteatro David Velčovský.

Divadelní festival tradičně zahájila jihočeská vodnická kapela Rybníkáři a slavnostní ráz ještě umocnily mažoretky Kala z havířovského Městského kulturního střediska.

V pondělí uvede v loutkovém sále KD Petra Bezruče pohádku Královna barev pardubické Divadýlko z pytlíčku. Začátek představení je v 9, 10.30 a 16 hodin.