Ovšem i nadále je však čeká tvrdý trénink, co by příprava na Mistrovství Evropy. „Toto mistrovství bylo pouze pro velké formace, tedy skupiny o osmi až 24 tanečnících. Taneční soubor Impuls pod vedením Lucie Gavroňové vybojoval dvě bronzové medaile. Mladší děti ze souboru Radost přivezli z mistrovství dvě medaile zlaté a jednu stříbrnou,“ řekla choreografka Radosti Lenka Brečková.

Obě choreografky a zároveň vedoucí souborů jsou na své svěřence právem hrdé. „V souboru máme skvělé tanečníky. Když soutěží, dají do toho nejen tělo, ale i duši. Jsou to mladí lidé, kteří vědí, co chtějí a jdou si pevně za svým. Také přípravu berou naprosto vážně a svědčí o tom stoprocentní účast na všech zkouškách,“ dodala Brečková.

Pro obě skupiny znamenaly medaile zároveň postup na Mistrovství Evropy, které se bude konat v říjnu v Maďarsku. Přípravy jsou již v plném proudu.
Ještě jedno mistrovství republiky však bohumínské tanečníky ještě čeká, a to 17. května. Tentokrát budou soutěžít sóla, dua a formace malé. Podle trenérek jsou jejich želízky v ohni například Marco Běhal, vloni bronzový na ME, dále Lucie Nováková, Kamila Gonsiorová, Kateřina Górnioková a Klára Giecková s Ondřejem Glacem.

„Tito členové Impulsu u nás tančí již od svých pěti let. Za tu dobu prošli přípravnými soubory a mají již za sebou dlouhou kariéru a na kontě četné úspěchy,“ dodala choreografka Lenka Brečková.