Stěny výstavní síně zdobí téměř devadesát obrazů, převážně květiny nejrůznějších barev, odstínů a druhů. K vidění jsou růže, kosatce, kopretiny, karafiáty a spousta jiných zahradních a lučních kvítek. Ke zhlédnutí je také kolekce autorčiných dětských kreseb. Celá expozice svou barevností vytváří pocit krásna, pohody a duševního klidu. V její tvorbě převládá technika tempery a v menší míře akvarel.

„Kreslit a malovat jsem začala pod vlivem svého otce již od raného mládí. Výtvarná činnost se stala mým celoživotním koníčkem. K práci jsem využila každou volnou chvíli. Oblíbeným tématem v mé činnosti jsou květiny. Inspirací byla zahrádka v Bludovicích. Příležitostně se věnuji i portrétům kresleným tužkou,“ svěřila se autorka výstavy. Vernisáž obohatil hrou na violoncello student Ostravské univerzity Krystian Danel.

Architektka Zoja Wallerová žije v Havířově od roku 1959. Se svým manželem se významně podílela na urbanistickém ztvárnění města.
Výstava potrvá do 31. května. Otevřeno je v pondělí až pátek od 14 do 18 hodin Mimo tuto dobu ji zájemcům zpřístupní pracovník informací.