Všichni zájemci o historii, která bude prezentována zábavnou formou, navíc nebudou muset za tuto noční návštěvu muzea platit. Kromě prezentace expozic nevšední formou si organizátoři připravili také netradiční překvapení.

A co tedy v noci na návštěvníky čeká? V Českém Těšíně se během muzejní noci dočkají v Muzeu Těšínska kostýmované komentované prohlídky. Je přichystána soutěž O tolar knížete Adama Václava. Každý účastník obdrží certifikát o účasti na Těšínské muzejní noci. Každý, kdo přijde oblečen v oděvu první republiky, obdrží malou pozornost. Ke čtení bude připraven dobový tisk a další zajímavosti. Ale pozor! Muzeum dočasně sídlí v náhradních prostorách v Pražské ulici 3/14, nedaleko radnice.

Na polské straně města se do Těšínské muzejní noci zapojilo hned několik kulturních institucí a také tam na návštěvníky čekají zajímavé akce. Stačí navštívit Muzeum Ślaska Cieszyńskiego, kde je přichystána Noc plná překvapení. Na nádvoří muzea a také v přilehlém Parku Míru bude k vidění několik zajímavých historických happeningů.

Lidé také budou mít možnost seznámit se s historií zasedacího sálu na cieszynské radnici či nahlédnout do zákulisí Divadla A. Mickiewicze, do nějž bude možno vstoupit každou celou hodinu. Noc na zámku plnou nejrůznějších výstav a workshopů nabídne tento pátek také Slezský zámek umění a podnikání.

Gabriela Cichá