Střední škola Havířov-Prostřední Suchá, Klub přátel školy a Městské kulturní středisko Havířov připravily už sedmnáctý ročník stále populárnějšího a prestižnějšího klání, do kterého už se mohou dívky hlásit, a to až do 20. ledna

„Děvčata se mohou přihlásit do soutěže na našich stránkách www.missreneta.cz prostřednictvím uvedeného elektronického formuláře. Podmínkou účasti v soutěži je tradičně to, že musejí navštěvovat ve školním roce 2008/2009 libovolný ročník některé z různých typů středních škol,“ přiblížil podmínky účasti za pořadatele Libor Lenčo.

Přihlášené dívky si mohou na výše zmiňovaném webu založit vlastní prezentaci s fotografiemi. Ta je dobrovolná a nehraje na případné účasti v další fázi žádnou roli.

Finále soutěže Miss Reneta 2009 Vyznání lásky se uskuteční v pátek 3. dubna 2009 od 19 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově Podlesí.
Diváci se mohou kromě soutěžících dívek těšit opět na dobrou zábavu, o kterou se postarají hlavně moderátor a herec Jan Čenský, zpěvák Petr Muk a televizní rosnička Radka Kocurová.

K vidění budou vedle modelů módní návrhářky Beaty Rajské i výtvory studentek pořádající Střední školy Havířov-Prostřední Suchá.

V lednu se uskuteční výběrový casting, při kterém porota vybere dvanáct finalistek a dvě náhradnice. Vedle českých adeptek se očekává i tradiční účast soutěžících ze Slovenska a Polska.

Vybrané dívky budou čekat tři soustředění, při kterých vypilují nejen kompletní program, ale také své individuální disciplíny. „U této soutěže je asi nejdůležitější práce mladých lidí, kteří se starají o zdárný průběh akce. Je to důležitý prvek při výchově, protože studenti vidí zblízka, jak se akce připravuje a jaký má výsledný efekt,“ dodal Lenčo.