Ve Výstavní síni Viléma Wünscheho, začátečníci i zkušení umělci, mladí lidé i senioři, v pestré nabídce představují své kresby, malby, grafiku, fotografie, koláže, keramiku, dřevořezbu, plastiky, abstraktní výtvory a jiné zajímavé a někdy i zcela zvláštní kompozice.

K porovnání jsou díla různých směrů, stylu, žánrů, motivů a technik. K vidění je krajina a příroda, architektura, zátiší, akty, květiny, sport, portréty, život Havířova na reportážních fotografiích, zvířata, drobné i větší sošky a sochy, či bižuterie. Velice různorodá je také škála vystavovatelů.

Mezi nimi je například mladý talentovaný fotograf Michal Polák, zubní lékař a všeumělec Bohumil Kubíček, zakladatel tvůrčí skupiny Kvaš architekt Josef Čmiel, pedagog a malíř Otta Dedek, architektka Havířova Zoja Wallerová, pedagog a malíř Vladimír Hubeňák, malíř Jiří Malíř, učitelka základní školy a výtvarnice Irena Febrová, doktorka přírodních věd, tapisérka a výtvarnice Ludmila Wurzlová, vyučený horník a výtvarník Josef Stružka nebo malíř Oskar Pawlas

„Je fascinující kolik lidí přišlo vernisáž. Rovněž atmosféra je vynikající. Ke zhlédnutí je tu téměř vše od A do Z. Výjimečnost výstavy podtrhuje také to, že se tu prolínají různé generace výtvarníků a příležitost mají nejen profesionálové, ale i ti, kteří teprve vkročili do světa výtvarné tvorby,“ stručně komentovala salon jedna z návštěvnic, členka amatérského divadla Sputnik, Karolína Římanová. Zpestřením úterního podvečera bylo vystoupení skupiny Deffekt.

„Věříme, že Salon 2008 znovu splní svůj cíl, přidá další kamínky do mozaiky havířovského výtvarného života, bude motivovat a inspirovat k tvůrčí činnosti účastníky i návštěvníky vystavenými díly i dílky zaujme, potěší, pobaví i poučí,“ uvedl za organizátory z Městského kulturního střediska výtvarník Zdeněk Heiser.

Výstava potrvá do 2. ledna 2009. Otevřeno denně od 11 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 14 do 18 hodin.