Na podiu Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově se v disciplínách střídalo jedenáct studentek havířovských a karvinských středních škol. „Dívky do poslední chvíle nevěděly, co jsme si pro ně připravili. Tak jako každý rok nám nejde o to, která splňuje jakousi představu krásy, ale právě, jak pohotově dokáží reagovat a poprat se s úkoly,“ řekl organizátor a moderátor Jiří Jekl.

Bohatý doprovodný program střídaly disciplíny, jako například volná jízda na koloběžce, slalom na čas s traktorovým kolem a nechybělo ani vystoupení v plavkách.

Ještě před vyhlášením postupujících šesti soutěžících do finálového kola byly rozdány první ceny. Miss foto se stala šestnáctiletá Barbora Žuchová z havířovského Gymnázia Moravská. Internetovou vítězkou se stala Silvie Ošlejšková ze Střední školy Kapitána Jasioka v Havířově Prostřední Suché a publikum si jako nejsympatičtější dívku zvolilo sedmnáctiletou studentku opět ze Střední školy Kapitána Jasioka Sandru Sekelovou.

Šest vybraných dívek ještě absolvovalo dvě disciplíny a porota rozhodla o pořadí prvních tří Miss Karkulka 2008. Druhou vicemiss se stala opět šestnáctiletá Barbora Žuchová, která si odnesla tedy ceny dvě. Titul první vicemiss putoval do SPŠ Strojní v Karviné k osmnáctileté dívce Zuzaně Pazdziorové. Humor, recesi, šarm a krásu viděla porota u dívky s číslem tři sedmnáctileté Nikole Kovaříkové ze Střední zdravotní školy Karviná, která je novou držitelkou titulu Miss Karkulka.