Do soutěže se přihlásilo 233 dívek, ale do výběrového kola se jich zapojilo v Havířově pouze 67. „I když bylo dívek méně než loni, bylo z čeho vybírat a myslím si, že je výběr hodně dobrý. Stačí se podívat na naše internetové stránky a všem bude jasné, o čem mluvím,“ řekl spokojený pořadatel Libor Lenčo, který se podílí už na 17. ročníku této populární akce.

Havířov bude tento rok reprezentovat osmnáctiletá studentka Střední školy technických oborů Havířov-Šumbark Krystýna Olíková. Mezinárodní punc dodává klání sedmnáctiletá Linda Mošaťová ze slovenských Topolčan.

Miss Reneta je určena pro studentky středních škol různého typu. Do soutěže krásy se hlásí dívky z celé republiky i z okolních zemí. Pravidelně se do finále probojují účastnice z Polska nebo Slovenska. Polské dívky se však tentokrát na casting vůbec nedostavily. „Nevím, proč nepřijely. Kontakt jsme s nimi udržovaly, ale prostě nedorazily a my nevíme proč,“ krčil nechápavě rameny Lenčo.

Vybrané dívky absolvovaly ihned první soustředění. V rámci něj se podívaly i na janáčkovu konzervatoř a gymnázium v Ostravě, kde se učily různé pohybové prvky. Další soustředění absolvují v polovině března a poslední těsně před finále.

Galavečer se uskuteční v pátek 3. dubna od 19 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka. Akci bude moderovat tradičně Jan Čenský. Účast v programu už definitivně potvrdili Petr Muk, Leona Machálková, Vladimír Hron a rosnička Radka Kocurová. K vidění budou modely top módní návrhářky Beaty Rajské i výtvory dívek pořádající Střední školy v Havířově-Prostřední Suché.

Kdo chce dívky vidět, může se podívat na webové stránky www.missreneta.cz.