Stěny výstavní síně zdobí kolem třicítky autorských děl. Témata, na které se mladé talentované výtvarnice zaměřily, nejlépe přibližují jejich samotné názvy. Například Okno na plátně (akryl), Tajemný hrad (akryl), Beskydy 2005, U Odry nebo Led. Poslední tři jsou malované kombinací spreje a sněhu. K vidění je také kolekce ilustrací ke knize Dekameron Giovanni Boccaccio. „Je to moc hezké a zajímavé. Také uspořádání nemá chyb,“ konstatoval na vernisáži Radomil Kvapil.

Alžběta Dirnerová (ročník 1982), studovala na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně a na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity. V současné době je vedoucí výtvarného oboru ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově. Maluje figurální motivy, krajinu, abstrakci.

Její práce jsou zastoupeny, jak ve státních sbírkách Národní Galerie v Praze, tak i v prestižní soukromé sbírce Richarda Adama ve Wannieck Gallery Brno. Patří bezesporu mezi nejzajímavější mladé malířky současnosti.

Anna Dirnerová (ročník 1987) je absolventkou ZUŠ Bohuslava Martinů. Studuje dějiny umění na Ostravské univerzitě. V minulém roce vystavovala se svou sestrou v Galerii Mlejn v Ostravě.

Výstava potrvá do 27. února.