Miss Reneta má v tomto roce podtitulek Vyznání lásky. Předposlední březnový víkend do Havířova přijely všechny finalistky, aby se usilovně vrhly na nacvičování choreografie. Čtyři dny je měl na starosti opět Pavel Bauer, který se do projektu zapojuje několik let.

Pořadatelé se po minulém ročníku shodli na tom, že je potřeba soutěž studentek středních škol nějak obměnit a zatraktivnit. „Dali jsme hlavy dohromady a shodli jsme se na tom, že zcela vypustíme volné disciplíny. Ty někdy diváky spíš nudily. Ne že by je děvčata nezvládla, ale kvůli potřebě rozmanitosti musely některé předvádět věci pro ně netypické,“ přiblížil za pořádající Střední školu v Havířově-Prostřední Suché její bývalý ředitel Libor Lenčo, který se na tomto klání nadále velkou měrou podílí.

Místo volných disciplín si diváci užijí něco zcela nového. „Dívky se představí kolektivně v muzikálu Noc na Karlštejně naruby, kde budou působit jako jeden tým. Děvčata pilně trénovala a práce na tomto vystoupení je velmi baví. Myslím si, že se diváci mají na co těšit,“ dodal Lenčo.

Finále 17. ročníku Miss Reneta 2009 se uskuteční v pátek 3. dubna od 19 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka. Moderátorské taktovky se ujme tradičně Jan Čenský. V galavečeru vystoupí zpěváci Petr Muk a Leona Machálková, bavič Vladimír Hron a rosnička Radka Kocurová. K vidění budou opět modely módní návrhářky Beaty Rajské i studentek pořádající školy.