Studuje prvním rokem maturitní obor hotelnictví a turismus na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně. I když byla vyřazena v druhém finálovém kole hudební reality show, do konce soutěže se účastní všech živých vysílání, takže studium bude mít ještě nějakou dobu individuální. Setkala jsem se s ní ve škole, kde se objevila po několika týdnech nepřítomnosti.

Jaké bylo přivítání?

Uvítání bylo skvělé, všichni byli úžasní. Ve třídě mi řekli, že je tady nějaká komise, ať si vezmu své věci a jdeme něco sepisovat. Byla jsem vystresovaná a nevěděla, co se děje. Na schodech seshora až dolů stála skoro celá škola včetně paní ředitelky a všichni mě nadšeně vítali a gratulovali mi. Dokonce mi dali na hlavu hvězdu. Strašně se mi to líbilo a jsem za to všem moc vděčná.

Pojďme k samotné soutěži SuperStar. Po druhém finálovém kole jste byla vyřazena i přesto, že v očích poroty byl váš výkon postaven na nejvyšší stupínek. Čekala jste to?

Já jsem to věděla. Když mi Adela řekla, že mám jít do čekárny a byl tam Denis, Monika, a pak přišel Ben, tak to bylo jasné. Ti tři mají obrovskou podporu a v této soutěži hraje roli tolik různých věcí, není to jenom o zpívání. Já jsem to prostě věděla a vyplakala se již během reklamy. Největší ironie byla, že všichni ostatní, co už byli nahoře, přišli a říkali: Markétko, to je v pohodě, vždyť postupuješ, ty jsi zazpívala nejlépe z nich. Ale tak doopravdy to na mne přišlo teprve po skončení tohoto kola, pořádně jsem se vybrečela.

Co nejraději zpíváte a kdo je vaším idolem?

Nemám ani svůj vzor ani vyloženě žádné idoly. Ráda poslouchám písničky, které jsou dobře udělané, a nejraději mám pop rock. Ani ne pop, ani rock, prostě klavírek, do toho kytara…

Kde se vám lépe zpívá, na komorní scéně, nebo ve velkém sále?

Je mi to v podstatě jedno, ale ve velkém sále jsem si to užila více, diváci mne hodně podpořili.

Máte v SuperStar svého favorita?

Ano, dva. Z děvčat Dominiku Starou a z kluků Martina Chodúra, on je úžasný. I když to tak bývá, že v té pětce nebo trojce se vynoří někdo, kdo nebyl až tak nápadný.

Bavila jste se v průběhu soutěže se členy poroty?

Ani moc ne. Nejvíce s Martou Jandovou, ta nám i poradila, co máme zlepšit. Porota mne nikdy nějak moc nekritizovala, každý prostě říkal svůj názor. Někdy jsem cítila, že jsem nezazpívala nejlépe…

Co moderátoři?

Ti byli super. Bavili jsme se spolu a byla s nimi sranda.

Dostala jste již nabídku k natočení CD?

Zatím je to nabídka na muzikál a o cédéčku se bavíme, ale to vše není jednoduché. Jsou to první signály, nerada bych vše zakřikla.

A pocity ze soutěže SuperStar?

Skvělé. Já jsem toho zažila a poznala tolik, že na to nikdy nezapomenu.

Co bylo nejkrásnější?

Seznámit se a spolupracovat s těmi všemi lidmi, zpívat s opravdovým orchestrem. Tak trošku jsme ochutnali život celebrit, mám spoustu neopakovatelných zážitků, např. projížďku v limuzíně. Je to obrovská zkušenost. Myslím, že nic nekončí, naopak pro všechny teprve něco začne.

Co teď, co bude dál?

To opravdu nevím. Musím čekat, až soutěž skončí. Uvidím, jaké dostanu nabídky. V každém případě určitě bych ráda dokončila školu, a pokud to jenom půjde, chtěla bych studovat tady v Českém Těšíně.

EMILIE ŚWIDROVÁ

Seriál o dalším finalistovi letošní SuperStar Martinu Chodúrovi ČTĚTE ZDE!