V sobotu 23. ledna se v KD Leoše Janáčka uskutečnilo neveřejné výběrové kolo populární soutěže, která se může pyšnit velkou popularitou.

I když bylo přihlášeno více než dvě stě studentek, na casting jich přijelo okolo šedesáti. „Účast na výběrovém předkole hodně ovlivňuje počasí, a to nám letos nepřálo. Ale i tak je konkurence velká a dívky vypadají velmi dobře,“ řekl za pořadatele Libor Lenčo.

Porota poslala do finále dvanáct dívek a vybrala také dvě náhradnice. Všech čtrnáct studentek čeká několik soustředění, na kterých budou cvičit choreografie nebo zkoušet plavky a šaty.

Do finále se probojovala i jedna zástupkyně Havířova. Na galavečeru by se měla začátkem dubna ucházet o titul Nikola Bahounková, která studuje na Střední škole v Havířově-Prostřední Suché. Vedle ní se představí i studentka Gymnázia Karviná Hana Monská. Po několika letech se do finále mezinárodní soutěže probojovala i polská účastnice, a to Karolina Sojka z Katovic. Tradičně nebude chybět ani soutěžící ze Slovenska. Tentokrát uspěla při castingu Kristína Bašteková ze Žiliny.

Do soutěže se hlásily dívky z celé republiky. Nejdelší cestu bude muset absolvovat Andrea Průchová, která studuje Střední školu gastronomie a služeb v severočeském Mostě.

Finále Miss Reneta 2010 se uskuteční 2. dubna od 19 hodin v KD Leoše Janáčka. Moderátorem večera bude tradičně Jan Čenský. V programu vystoupí skupina Těžkej Pokondr, bavič Vladimír Hron, Taneční klub Akcent Ostrava a první ČeskoSlovenská SuperStar Martin Chodúr.