„V každém dramaturgickém plánu by neměla chybět dobrá komedie. Je stále těžší najít nějakou, která by nebyla „obehraná“, která by putovala divadly jako štafeta. V případě komedie A je to v pytli! jsme druhé divadlo, které ji uvádí,“ řekl k uvedení nové komedie dramaturg české scény Těšínského divadla Ivan Misař.

Dodal, že když s šéfem české scény Milošem Čížkem viděli českou premiéru této hry v pražském divadle Na Fidlovačce, bylo jim jasné, že ji dříve, nebo později uvedou, na českotěšínských prknech co znamenají svět, taky.

„Už proto, že pod ní byli podepsaní dva bývalí kolegové a kamarádi – Jiří Fisher jako překladatel a Tomáš Töpfer jako režisér. A taky proto, že je to komedie dobrá,“ doplnil Misař.

V Těšínském divadle hru otce a syna Raye a Michala Cooneych A je to v pytli! režíruje ředitel divadla Karol Suszka. Proč, ptáme se. "Protože hry tohoto žánru potřebují zkušenou režijní ruku, režiséra, který má smysl pro humor, protože dělat legraci na divadle je věc vážná,“ uvedl Misař.

Hlavní linii příběhu lze, podle Misaře, těžko naznačit, aniž by se prozradily pointy zápletek a komických situací. „Hru lze žánrově označit jako komedii s i t u a č n í,“ naznačuje Misař.

Z anotace komedie na internetu se však dá vyčíst více. Například to, že se na napsaní hry společně podíleli uznávaní autoři her otec a syn Ray a Michaly Cooney. Oba jsou autory her, oba jsou úspěšní zejména v komediálním žánru, vlastně oba dělají totéž. A jednoho dne si asi řekli, že to mohou udělat společně. Tak vznikla fraška plná humorných záměn i dramatických zvratů s nečekanou pointou. Mladí manželé Tom a Linda s napětím očekávají pracovnici z Úřadu pro adopci dětí. Jenže velké komplikace způsobí dva Tomovi bratři se svými „geniálními nápady“. A přidáme-li k tomu dva nelegální emigranty a jednoho mafiána je úspěch zaručený. Jak tento zašmodrchaný příběh skončí, se mohou diváci přesvědčit na vlastní oči již tuto sobotu, kdy se uskuteční českotěšínská premiéra této komedie.

Premiéra se uskuteční v sobotu 20. února v 17,30 hodin.

Gabriela Cichá