Klub přátel školy a Městské kulturní středisko ho pořádají u příležitosti 55. výročí založení Havířova.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Ve finálovém večeru, který začne v 19 hodin, se představí dvanáct finalistek ze tří zemí, když mezinárodní punc dodají soutěži dívky z Polska a Slovenska.
„Podtitul soutěže dává tušit, že se diváci mohou těšit na program plný zábavy, který by jim měl dopřát co nejvíce dobré nálady,“ řekl hlavní pořadatel Libor Lenčo.

Pořadatelé vsadili tradičně na velmi pestrý doprovodný program, ve kterém se vedle soutěžících představí první Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr, Těžkej Pokondr, Vladimír Horn, TK Akcent Ostrava a úřadující Miss ČR Aneta Vignerová.

Finalistky čekají módní přehlídky, promenády v plavkách i volné disciplíny. K vidění budou modely návrhářek Beaty Rajské, Ireny Jankové a plavky firmy Isabel. Programem bude provázet Jan Čenský.

Galavečer přinese soutěžícím dívkám čtyři tituly. Kromě hlavního titulu Miss Reneta to budou ještě miss foto, miss úsměv a miss internet.

„Pokaždé připomínám, že hlavní na této soutěži je přínos pro studenty, kteří odvedou při této akci obrovské penzum práce a na vlastní kůži vidí, co příprava kulturní akce obnáší. To má následně pozitivní vliv na jejich osobnost,“ dodal Lenčo.

Soutěž Miss Reneta získala prestiž v celé republice a díky spolupráci s okolním regiony nechybí většinou ani zahraniční konkurence ze Slovenska a Polska.
Některé z finalistek se prosadily i v nejprestižnější soutěži Miss ČR. Nejvíce se v tomto ohledu dařilo Zuzaně Jandové, která se zúčastnila Miss Reneta 2005 a v roce 2008 se stala dvacátou Miss ČR. Druhá za ní skončila další účastnice havířovské studentské soutěže, Miss Reneta 2002 Zuzana Putnářová.