Na návštěvníky čeká pestrý program, v němž nebude chybět lidé umění, folklor, zvyky a tradice Těšínska. Letošní „těšínská truhla“ se symbolicky otevře už v pátek v 19 hodin na Zámku umění v Cieszynie.

Oficiálnímu zahájení bude o dvě hodiny dříve předcházet vernisáž výstavy výtvarného plenéru těšínských autorů nazvaného Těšín očima Těšíňanů v Čítárně a literární kavárna Noiva.

Ani letos nezapomněli organizátoři na děti, pro které připravili s názvem „Za poklady těšínské truhly“ s věcnými cenami a hlavní cenou – víkendovým pobytem v Beskydech pro čtyřčlennou rodinu.

Milovníky folkloru jistě potěší sobotní Jubilejní koncert folklorního souboru Slezan, který se koná při příležitosti výročí 55. let činnosti souboru pod názvem „Tak plynul čas”. Od půl páté se v Těšínském divadle představí tanečníci souboru Slezan, cimbálové muziky a dětský folklórní soubor Slezanek.

Neděle pak bude jako tradičně ve znamení Těšínského jarmarku. Návštěvníky čekají ukázky starých řemesel a lidové tvořivosti a tradiční kulinářské umění. To vše v amfiteátru pod Piastovskou věží.

Milovníci slezské kuchyně si od 15 hodin jistě nenechají ujít soutěž O Těšínský jablečný štrúdl včetně ukázky pečení. Koná se tamtéž. Celé odpoledne provázejí dění v Amfiteátru u Zámku lidové muziky a kapely z Těšínského Slezska, vystoupení vyvrcholí programem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej.

Třídenní setkávání občanů obou měst bude zakončeno Mší svatou v Rotundě św. Mikołaja za účasti gorolské kapely Zbyszka Wałacha. Podrobné informace na www.kassct.cz.