Do soutěže přišlo 1 767 obrázků. Zastoupená jsou díla mladých výtvarníků z Běloruska, Bulharska, Česka, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Polska, Rumunska, Slovenska, Srbska, Taiwanu (Čína) a Ukrajiny. Malé zamyšlení nad dvacátým ročníkem soutěže provedl její zakladatel Vladimír Znamenák. Vyzvedl zejména, že vytýčený záměr rozvíjet opomíjenou kresbu a zcela nedoceněnou, mnohdy velmi pracnou grafiku se zdařil. Záštitu nad soutěží převzal ilustrátor dětských knih a časopisů Gabriel Filcík.
„Sám jsem se jako malé dítě řady výtvarných soutěží zúčastnil a vím, jakou to pro mou budoucí profesi mělo význam. Proto si vážím práce všech dětí, které našly odvahu jít do soutěže, protože už to, je první malé vítězství,“ uvedl akademický malíř. U příležitosti jubilea předal primátor František Chobot Čestná uznání města Havířova zástupcům Základní školy Frýdecká, kteří soutěž organizují. Nejlepší dětské tvorby jsou k vidění do 30. září ve Výstavní síni Viléma Wünscheho.
Nejúspěšnější v jednotlivých kategoriích:
Mateřské školy: 1. Barbora Heřmanová (Výtvarný kroužek Hankův dům, Dvůr Králové n. L.). 1. a 2. třídy základních škol): 1. Kateřina Kubiczková (ZŠ Frýdecká, Havířov). 3. a 4. třídy: 1. Maja Jedynak (Polsko). 5. a 6. třídy: 1. Alexandra Zajačková (Slovensko). 7. až 9. třídy: 1. Danil Omelchenko (Ukrajina). Cena primátora Havířova: Kristýna Richterová (ZŠ Mládežnická) a Veronika Klabouchová (ZŠ Hliny Žilina, Slovensko). Cena generálního ředitele Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR: Milada Pačanová (ZŠ a MŠ Turkmenská, Vsetín), Sára Špatková (Výtvarný kroužek Hlohovec u Břeclavi) a Chang Yi (Taiwan). Cena Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě za pedagogické vedení: Pavlína Spurná (Fakultní základní škola Milady Horákové Olomouc). Podrobnější výsledky jsou na webových stránkách školy www.zsfrydecka.cz.