Za velkého zájmu, přišlo kolem dvě stě padesáti lidí, byla ve výstavní síni Viléma Wünscheho slavnostně zahájena jedna z nejrozsáhlejších a nejnavštěvovanějších přehlídek prací výtvarníků Havířova. Výběr ze své tvorby prezentuje sedmdesát amatérů i profesionálů. Již tradičně jsou k vidění krajina, příroda, architektura, zátiší, akty, květiny, sport, portréty, život Havířova na reportážních fotografiích, zvířata, drobné i větší sošky a sochy, či bižuterie. Široká paleta exponátů umožňuje porovnat díla různých směrů, stylů, žánrů, motivů a technik. Mezi vystavovateli jsou lidé různých profesí, věkových skupin a úrovně výtvarného vzdělání.

„Moc se nám to líbí. Obrazy jsou nejen hezké, ale také dobře a vkusně rozmístěné. Celkový pohled na síň plnou barev je okouzlující. Široká škála technik a témat umožňuje, aby si každý přišel na své,“ svorně konstatovaly výtvarnice Kristýna Klusová a Eva Prefetová.

Spokojen byl také předseda havířovského fotoklubu při Městském kulturním středisku. „Těší mne velký zájem fotografů o salon. Počet těch, co chtějí ukázat své černobílé nebo barevné snímky se stále zvyšuje. Věřím, že tento pozitivní trend bude pokračovat,“ uvedl Jaroslav Klíma. V úvodu vernisáže vystoupilo duo ze skupiny Deffekt. Výstava končí 30. prosince. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 14 do 18 hodin. V pátek 24. prosince bude výstavní síň zavřena.