„Jazzklub na Střelnici v Českém Těšíně zahajuje svou činnost v letošním roce bohatou nabídkou české hudební scény. Nebudou chybět přednášky a akce pro děti a mládež. Vítaným bude cestopis pro příznivce poznávání geografických míst naši Země pod názvem „Drsná krása Islandu“ cestovatele a fotografa Martina Podžorného, který se uskuteční ve středu 26. ledna od 18 hodin,“ prozradila Šárka Klimoszová z KaSS Střenice.

Jazzklub na Střelnici je rovněž místem, kde se setkává těšínská mládež při pravidelných diskotékách, které pořádá Dům dětí a mládeže. Ta nejbližší se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna a začátek je stanoven na 16. hodinu.

Hudební pátky odstartovala minulý týden svým koncertem známá kapela Láďa Tomis&Jiří Schellinger revival band. „Roční činnost oslaví koncertem kapela SilesiJAH AllStars (původní RHIZOM), která nabídne návštěvníkům klubu taneční reggae s prvky hip-hopu – dancehall. Ke svému vystoupení přizvala mladou bohumínskou raperku a zpěvačku Kentu a zkušeného bubeníka Mojmíra Krochmalného,“ upozornila na další zajímavý lednový koncert Klimoszová a dodala, že tento se uskuteční v pátek 21. ledna. Koncert začne ve 20 hodin.

Závěr měsíce bude patřit ostravské progresivní ethno groove kapele s prvky worldmusic Evolution Deja vu. Ta nabídne pestrou škálu netradičních nástrojů a zvuků z celého světa didjeridoo, djembe, darbuka, dholl, perkuse, dhondo a další. Publikum se může těšit na energickou hudební palbu. Ještě je nutné dodat, že Evolution Deja vu zahraje v pátek 29. ledna. Hrát se tradičně začne ve 20 hodin. Bližší informace na www.kassct.cz.