Erotikon, srdcové eso programu letošního Projektu 100, se bude promítat ve čtvrtek 7. dubna. Legendami opředený Machatého opus magnum je podle organizátorů třeba vnímat jako jedinečnou příležitost užasnout nad tím, jak světový dokázal být český film před více než 80 lety. Přijďte se přesvědčit, že leccos z tohoto geniálního němého česko-světového dramatu o lásce, zradě, vášni a touze dokázalo přežít dodnes.

Druhým dubnovým snímkem pak bude nový opus mága dech beroucích obrazů a duši drásajících témat. Biutiful (od režiséra filmů 21 gramů či Babel) je filmem vizuálně podmanivým, u kterého za fascinaci zaplatíte utrpením. Alejandro Gonzáles Iñárritu do něj tentokrát zkoncentroval bídu a bolest „odvrácené strany Barcelony“, ta tvoří rámec příběhu umírajícího narkomana Uxbala, hledajícího smíření se svým otcovstvím, vinou a smrtelností. Film byl nominován na Oscara a Javier Bardem za roli Uxbala získal Zlatou palmu na MFF v Cannes. Promítá se 14. dubna.

Posledním aprílovým filmem bude Iluzionista Sylvaina Chometa. Návštěvníci se mohou těšit na film prodchnutý nevšední melancholickou poetikou. Promítat se bude 21. dubna. Začátek promítání je vždy v 19 hodin.

Gabriela Cichá