Jeho „životopis“ začíná koncem šedesátých let minulého století, kdy se podařilo skupině nadšenců s pomocÍ spřízněného vedení tehdejšího domu dětí a mládeže získat povolení k užívání sklepních prostor DDM. Vznikl klub mládeže s názvem Meteor, původně určený k rozvíjení „svazácké činnosti“, ovšem stále častěji se stával místem pravidelných setkání vyznavačů jazzové hudby. Na pravidelných pátečních večerech většinou vystupovala místní skupina Jazz Q.

Do klubu, pro nějž se mezitím vžil název Jazzklub na Střelnici, se soustředila veškerá činnost členů jazzklubu a hudebníků. Seznam muzikantů, kteří si v českotěšínském „Jazzu“ zahráli, je předlouhý: od předních hudebníků z Polska a známÝCH sólistŮ českých a slovenských jazzových orchestrů Gustava Broma, Karla Krautgartnera hostil Jazzklub také muzikanty Jazzového orchestru Československého rozhlasu, předního slovenského trumpetistu Laca Decziho. O stále stoupající úroveň Pátečních večerů se přičinily i místní skupiny, hlavně Jazz Q Český Těšín. Těšínský Jazzklub přivítal i další vzácné hosty berlínského pianistu Gernota Reetze, Shawna Lestera z USA, Wojciecha Karolaka z Polska, výborné trio Petra Junka a celou řadu dalších známých hudebníků.

V devadesátých letech se o rozvoj činnosti klubu velkou měrou přičinila firma Fortea, která se pod vedením Františka Hovjadského zasloužila o to, že se těšínský jazzklub zařadil mezi nejznámější a nejpopulárnější kluby u nás.

V Jazzuklubu na Střelnici běží program zaměřený na jazz, ale i řadu jiných hudebních stylů po celý rok, ovšem každoroční vrcholem je podzimní Těšínský jazzový festival, kde se v posledních letech představila taková hudební esa jako například slovenský jazzman Peter Lipa anebo Čechoameričan Rudy Linka. Letošní ročník již napíše svou osmatřicátou kapitolu a proběhne 23. až 26. listopadu v KaSS Střelnice a Národním domě v Cieszyně. Přijít poslechnout si můžete české, polské i slovenské jazzové hvězdy Petera Lipu, Janu Koubkovou, Formaci Jazz Q a Silesian Dixie Band.