Přehlídka divadelních souborů nabídne představení pro malé i velké diváky. Slavnostní zahájení proběhne v pátek v 15 hodin a hodinu nato začíná představení divadelní soubor Bambules Karviná nazvané Čmelda a Brumda.

Stejně jako při minulých ročnících se představí amatérské soubory z okolí – především ostravské, ale také karvinské, bohumínské a některé další.

Autorské divadlo Jiříkovo vidění Ostrava se představí divákům v 17.15 hodin ve hře Šlapka a Kafka a od 18.30 hodin to bude Vicars whore Ostrava s představením Locked down (Uvězněný).

Brzké sobotní odpoledne bude patřit ostravskému divadlu Skřítek, které od 14.15 hodin hraje hru No tak děcka… V 16.15 hodin předvede Divadelní ochotnický soubor při DDM Rychvald Dařbujána a Pandrholu tak trochu jinak. Sobotní program uzavře od 18.15 hodin představení Vražda sexem ostravského Divadla U Lípy.

Datyňské amatérské divadlo zahájí nedělní seanci a hodinu po poledni startuje s představením Pod kympkum. V 15 hodin se představí Divadlo devítka z Ostravy ve hře Jo, není to jednoduché…

Karvinský soubor K.V.A.S. zahraje své úspěšné představení s názvem Uděláte mně to znova? a přehlídku zakončí spolek Boban z Bohumína představením Nejkrásnější válka. Poslední představení začíná v 19.30 hodin.