Vzrušující pátrání i ve výstavní síni

Možná, že částečné odpovědi na tyto otázky vám v těchto dnech může nabídnout unikátní výstava, kterou pořádá Knihovna & Šenovské muzeum v Šenově u Ostravy.

Záhadolog Arnošt Vašíček připravil v Šenově atraktivní výstavu.Záhadolog Arnošt Vašíček připravil v Šenově atraktivní výstavu.Zdroj: se souhlasem A. Vašíčka

Známý spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček na ní návštěvníkům předkládá více než stovku záhad. Od historických otazníků přes putování za neznámými živočišnými fenomény a paranormální úkazy až k důkazům o návštěvách mimozemských civilizací. Ocitneme se v mnoha exotických lokalitách - přeneseme se do tropických pralesů či největších pouští světa, k Velikonočnímu ostrovu a dalším odlehlým koutům naší planety.

Čas čarodějů, vetřelci dávnověku…

„Expozice současné výstavy je rozdělena do několika kapitol. Čas čarodějů přibližuje masky, amulety a fetiše primitivních kmenů. Mimo jiné uvádí případ „vraždících mumií“ a seznamuje i s unikátním uměním zmenšování lidských lebek na velikost pěsti,“ prozrazuje Deníku Arnošt Vašíček.

Část s názvem Na lovu příšer je věnována pátrání po neznámých zvířatech. „Domorodci v mnoha odlehlých koutech vyprávějí o gigantických nestvůrách, které jako by přežily z pravěku. Mnoho otazníků se stále vznáší nad pozorováním yettiho i děsivé chupacabry,“ dodává známý záhadolog. 

Benefiční koncert Čas pro život.
V Ostravě proběhne benefiční koncert Čas pro život

Sekce Vetřelci dávnověku představuje postavy „bohů“, jejichž oblečení, přilby a nezvyklá technická výstroj připomínají spíš skafandr mimozemských astronautů než posvátné roucho. Jiní se zas podobají víc robotu než živé bytosti.

Arnošt Vašíček je autorem desítek faktografických i beletristických knih s tematikou záhad. Natočil téměř stovku televizních dokumentů a píše scénáře pro hrané seriály. Část exponátů jsou originály, které si přivezl ze svých cest, další tvoří muzejní repliky.

Fajront už hutnická hospoda není, 9. 1. 2024.
Ostravští hutnící se ještě drží, jejich pivnice však patří historii

Výstava Fantastické záhady, jež potrvá do konce února, pobaví i poučí celou rodinu. Představuje v mnoha ohledech překvapivé až senzační unikáty.