Festival odstartuje mladičká punk-rocková kapela Žáby z garáže. Skupina z Českého Těšína byla založena v březnu roku 2021 během lockdownu. Mladé rockerky v sestavě: zpěv Nikola, doprovodný zpěv Sára, baskytara Markéta, sólová kytara Danča, bicí Adriana, doprovodí sólový kytarista Tomáš.

Po „žábách“ to na pódiu rozjede thrashmetalový kvartet Seppuka, následuje tanz metalová partička Trautenberk a brněnská rock metalová hudební skupina Morčata na útěku. Sami sebe často označují za Agro-jazz skupinu. Jejich tvorba spočívá v parodování známých českých i zahraničních populárních písniček vlastními vtipnými texty.

Hlavní hvězda se na pódiu objeví v půl deváté večer a bude to česká punk rocková legenda Tři sestry v čele s charismatickým frontmanem Fanánkem. 

Havířovské slavnosti 2017. John Newman.
Předprodej na Havířovské slavnosti jede. Vstupenky mají už tisíce lidí

Na závěr rockovou atmosféru ještě více rozvášní kapela Carpartia Castle, jež vznikla v roce 2012 v severočeském Mostu. Kapela má za sebou vystoupení na nejpřednějších českých i zahraničních festivalech. Vlastností kapely jsou historické hudební motivy, atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholií vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a pódiová vizualizace.

Dominantou kapely je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna v gotických středověkých šatech, s kapelou účinkují „svícnice“, tedy dvě tajemné ženy, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a utváří tak celkový výraz kapely.