„Prostor u nás dostane každý z Karviné, kdo něco dělá a přál by si být viděn. Stačí, když se ozve na telefon 736 654 401, nebo na mail lukas.heczko@dokoran.info. Prosíme jen, aby tak zájemci učinili co nejdříve, abychom vše stihli zkoordinovat a připravit, nejpozději to půjde tři dny před samotnou akcí,“ vysvětluje za pořadatele z Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko.

Festival tak samotným divákům nabídne nesmírně širokou paletu zážitků. Krom vystupujících talentů zde zahrají třeba již „zajeté“ kapely, jako Allskapone´s či Ajdontker, předvedou se ale i divadla a spousty dalšího.

Karvinské vlakové nádraží po rekonstrukci "netěsní".
Ostuda! Rekonstruovaným nádražím se při dešti valily potoky vody
Jiří Benkovič, 8. srpna 2019, Havířov, váha: 4.04 kg, míra: 51 cm.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

„Naší snahou je zaplnit celý ostrov okolo Lodiček. Silné zastoupení bude mít hudba, dále divadla, budeme mít i gastrokoutek, program pro děti, literaturu, ukázky ze světa pouličního umění. Dále nabídneme exhibice na kolech či streetartový workshop,“ vyjmenovává Lukáš Heczko z již připraveného programu.

Festival Karviná Dokořán takto zdárně navazuje na tradici dřívějšího minifestivalu místních kapel Festiválek, který žije. Tentokrát si ale pořadatelé řádně „plivli do dlaní“ a rozhodli se vytvořit novou akci, otevřenou všem druhům umění. Karviná Dokořán se koná v sobotu 31. srpna v areálu karvinských Lodiček, program začne již v 10 hodin dopoledne a potrvá do pozdních nočních hodin.

Ilustrační foto.
Muž zemřel v pátek ráno po střetu s vlakem
V Doubravě ve čtvrtek v podvečer havaroval motorkář. Řídil opilý.
Stroj nezvládl, byl opilý