Akce, kterou iniciovalo a dotovalo město Havířov a obec Horní Suchá, se pozvolna rozběhla přesně vpět odpoledne a pomalu se plnil i areál. Rozjíždějící set zajistili místní DJ Vencza a Necro, přičemž publikum dorazilo spíše až na večerní program. Ten se řádně rozjel kolem půl osmé večerní a představili se v něm hip-hopové partičky 1 síla zOlomouce, Snadná iniciativa zOstravy, Z.L.P. + Vabank squat ze Vsetínska a Minuta ticha z Brna. Na některých byla cítit vlna amatérského nadšení, ale diváci jejich výstupy vždy pochvalně odměňovali potleskem a jásotem. „Taková akce tady vysloveně chyběla. Super byla ta flatlandová exhibice Mistra České republiky Míry Seidlera zOlomouce, který na kole předváděl fakt neskutečné kousky. Byla to soda. Nejlepší zčeských vystupujících ale byl jednoznačně náš havířovský Khomator,“ chválil na místě jednadvacetiletý Honza. Set Khomatora s DJ Venczou byl skutečně jedním zvrcholů. Khomatorova komunikace spublikem dostala většinu zpřítomných na nohy. Velké finále ale patřilo borcům zbritských ostrovů.

„Emdee a Tuco patří ke špičce, která navštěvuje Českou republiku. VOstravě již hráli několikrát a vždy patřili kvrcholům akcí jako Metan hip-hop fest a dalších,“ vysvětlil Mr. Čvanda ze stáje Cyberfire, která se na pořádání akce podílela. Původně plánovaný třičtvrtěhodinový set se po velkém ohlasu díky Tucovi protáhl na téměř dvojnásobek a kdyby už oba Britové nebyli značně unaveni po náročném cestování, jistě by akce pokračovala ještě mnohem déle. Přesto se na pohodový závěr akce ještě za gramofony postavil Vencza, aby nikdo neodcházel dostatečně neukojen.

„Myslím si, že se akce, kterou připravilo Městské kulturní středisko ve spolupráci snaší agenturou, podařila a žádný fanoušek hip-hopu si nemůže stěžovat, že pro něj město a městské organizace nic nedělají. Stejně jako před třemi týdny na první část projektu Culture zone ve stylu drum´n´bassu máme hlavně pozitivní ohlasy,“ sdělil za Viking agency Marek Slonina stím, že bez významného vstupu magistrátu by podobné akce vregionu zůstaly navždy zavřené vdiskotékách a restauračních zařízeních zejména kvůli vysokým finančním nákladům.