Stejně jako na předchozích akcích dojde kprolnutí místních amatérských skupin razících tyto hudební styly sjejich slavnějšími, případně letitějšími kolegy. Akce vypukne vsobotu 25. srpna od páté odpolední, už od čtvrté ale bude otevřena brána všem příchozím a pro nedočkavé bude vyhrávat začínající punková havířovská kapela Dissent.

„Hned po páté odpolední pak přijde na řadu první zhvězd akce a sice už legendární Totální nasazení ze Slaného a věříme, že totálně nasazené odehraje i poprvé vregionu. Další hvězdou je dnes už velmi populární kapela razící neopunk včeských luzích - Jaksi Taksi zPrahy. Tu budou znát i ti, kdo punk příliš neposlouchají, protože její klipy rotují na českých televizních kanálech poměrně pravidelně,“ vyjmenovali hlavní hosty pořadatelé zhavířovské Viking agency.

Určitě další zhvězd pak bude ostravská kapela Deaf 99, která sice ještě své místo na slunci hledá, ale má za sebou například nedávné úspěšné předskakování slavných kalifornských Suicidal Tendencies. Dalšími účinkujícími budou ještě havířovský punkový Nový svět, či hardcoreová MeMbers Area, karvinská ska-punk kapela Sakumprásk a další.

Výhodou pro fanoušky punku a hardcore bude nejen opět velmi přijatelná cena vstupného 50 korun, ale díky výrazné podpoře města rovněž kyvadlová doprava zdarma zHavířova až do místa konání vAmfiteátru na fotbalovém hřišti FK František v Horní Suché.

„Autobus bude vyjíždět od Společenského domu vcentru Havířova od čtvrté hodiny odpolední do šesté večerní, každých patnáct minut, a poté každou celou hodinu až do jedenácté hodiny noční. Je obstarán i návrat diváků zareálu, když kyvadlová doprava jezdí zpět do Havířova průběžně po celý den a zejména od jedenácté do jedné hodiny ranní,“ uvedl Marek Slonina zViking agency.

Další podrobné informace najdou zájemci na stránkách www.inkubator.webz.cz, nebo stránkách hlavního pořadatele akce Městského kulturního střediska Havířov www.mkshavirov.cz