„Jsme zhruba v polovině festivalu a jsme rádi, že zdejší publikum na naši programovou nabídku slyší a sály máme zaplněny," shodují se pořadatelé - spolek Člověk na hranici a Česko-polsko-slovenská Solidarita.

Ve středu 5. října večer čeká na diváky koncert polské herecké hvězdy Roberta Więckiewicze s populárním polským triem RGG. Z divadel se ještě zdejšímu publiku představí pražské Buchty a loutky s Čapkovým R.U.R., Spolek Kašpar dorazí z hlavního města s Havlovými jednoaktovkami Audience a Vernisáž.

Výstava o spolupráci architekta Adolfa Loose a majitele zámku v Kuníně Victora Bauera na kunínském zámku.
V zámku Kunín se prolínají osudy majitele zámku a slavného architekta

„Závěrečnou třešničkou na festivalovém dortu pak bude představení pražského Divadla pod Palmovkou 294 statečných, " zvou ke skvělým divadelním zážitkům organizátoři.

Letos se po letech do Těšínů na festival vrátila také odborná divadelní porota. „Ta je složená s divadelních teoretiků a kritiků z Čech, Polska a Slovenska, kteří rozhodnou o tom, které představení si letos odveze hlavní cenu Zlomené závory. Diváci, stejně jako v uplynulých ročnících, svými hlasy rozhodnou o Ceně diváků," doplňují organizátoři.

Případné volné vstupenky lze ještě zakoupit na webu festivalu www.borderfestival.eu.