Letošní Dny Karviné se měly konat 12. a 13. června a mezi jejich hlavní hvězdy patřili zpěváci Janek Ledecký, Marek Ztracený, Mikolas Josef a kapela Divokej Bill. 

Roman Mucha končí jako předseda karvinského házenkářského klubu.
Velký třesk v karvinské házené: Šéf klubu Mucha končí, nahradí ho Brůna

„Velice nás mrzí, že se letošní Dny Karviné neuskuteční. Řešili jsme i variantu, že bychom je uspořádali na podzim. Nikdo však nyní není schopen odhadnout, jak dlouho budou opatření a omezení trvat. V září a říjnu jsou však naplánovány další akce a termíny nejsou volné. Mnoho z neuskutečněných, nelze jednoduše přesunout do podzimních měsíců,“ říká náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

Další ročník Dnů Karviné by měl konat po roční pauze opět na začátku června roku 2021.

Na nemožnost pořád akce pro širší veřejnost doplatil i festival národnostních menšin Prolínání kultur. Ten měl proběhnout na Masarykově náměstí v neděli 14. června 2020. Festival bude mít rovněž roční pauzu.

Muž (na snímku z hlavního líčení u Krajského soudu v Ostravě) byl za dvojnásobnou vraždu definitivně odsouzen ke dvaceti rokům žaláře.
Vrah dvou mužů z Havířova stráví ve vězení dvacet let

Neuskuteční se ani festival Dolański Gróm. Jeho hlavní hvězdou měl být bývalý zpěvák skupiny Genesis Ray Wilson. Akce měla proběhnout v areálu Lodičky v sobotu 20. června 2020.

„Ještě před několika dny stále probíhaly přípravy a my jsme věřili, že se stane zázrak. Bohužel se ukázalo, že život není pohádka a zázraky se nedějí. Máme však pro vás pozitivní zprávu. Známe datum příštího festivalu Dolański Gróm, uvidíme se 19. června 2021 opět na Lodičkách v Karviné. Naším cílem je zachovat stejný program,“ říká spoluorganizátor festivalu Leszek Koch. 

Turistický pochod je odložen na září.
Turistický pochod Okolo Karviné přeložen na září