Dvě podia, stovky nadšených fanoušků tvrdé rockové hudby a především místní kapely, a také soutěže a další zábava okolo. To byl základ karvinské akce. Zahrály kapely Kiaora, Clustter, Doga a Messalina z Karviné, bohumínský Grog, Bastard z Havířova a zmínění pražští nosiči masek Dymytry. 

Areál Lodičky v parku Boženy Němcové, 27. března 2021 v Karviné.
Otevřeno, když slunce praží, i když prší. Lodičky jsou v Karviné kult. Víme proč

Akci Karviná Rocks uspořádala Iniciativa Dokořán s podporou města a Nadace OKD. Areál v parku Boženy Němcové u místní vodní nádrže tak ožil heavy metalem, hard rockem a dalšímí odnožemi tvrdé rockové muziky. Lodičky v Karviné jsou jedním z nejoblíbenějších míst. Nabízejí klidné a příjemné posezení, letní bar s bohatou nabídkou nápojů všeho druhu i výborným kafem a okouzlující prostředí nejen s oblíbenými místními kachnami a dalšími vodními živočichy, včetně stálé výstavy proutěných soch. 

Jaroslav Dušek na lodičkách.
OBRAZEM: Jaroslav Dušek opět exceloval na karvinských lodičkách

Areál je celou sezonu místem také mnoha kulturních a dalších společenských aktivit. Už v neděli 11. července od 9 hodin ráno proběhne další z pravidelných Vítání slunce na Lodičkách, což jsou pravidelná společná cvičení jogy s instruktorem pro všechny příchozí zájemce. Ve čtvrtek 22. července se koná beseda a autogramiáda s autorkou populární románové série Šikmý kostel Karin Lednickou. Aktuální program a nabídku sleduj na facebooku Lodičky Dokořán