„Bohužel, 20. června se v Karviné na Lodičkách neuvidíme… Je nám to velmi líto, ale z důvodu světové pandemie koronaviru a v souladu s Usnesením vlády ČR, které zakazuje pořádání veřejných akcí s účastí více než 100 lidí, jsme nuceni zrušit konání festivalu Dolański Gróm 2020 naplánované na 20. června 2020“ stojí v oficiálním prohlášení.

Zároveň však přicházejí i s pozitivní zprávu. „Známe už datum příštího festivalu Dolański Gróm – uvidíme se 19. června 2021 opět na Lodičkách v Karviné,“ řekl Lešek Koch, jeden z organizátorů přehlídky.

Fotogalerie: Dolański Gróm v Karviné 2019

Dodal, že cílem organizátorů a dramaturgie je zachovat stejný program. „V současné době intenzivně jednáme s managementem jednotlivých umělců a díky jejich porozumění jsme blízko k zajištění toho, aby se line up festivalu nezměnil. Letošní vstupenky platí pro nové datum příští rok!

Fotogalerie: Dolański Gróm 2017

Ponechte si je a použijte je příští rok. To nám hodně pomůže udržet zdravý stav financí festivalu,“ řekl Koch a s tím, že pokud někdo přece jen chce požádat o vrácení peněz, bude mít příležitost.

V následujících dnech budou organizátoři informovat o způsobu provedení refundace.