Vedle mladých slibných polských kapel Coria a Black Bee zahraje skupina Oberschlesien, která hraje hudbu inspirovanou legendární kapelou Rammstein. Českou scénu pak bude reprezentovat skupina Citron v čele Láďou Křížkem.

Fanoušci polského rocku se ale zřejmě nejvíce těší na legendu 80. let – skupinu TSA, která se letech klinické smrti postavila na scénu v půvosní sestavě a dnes úspěšně vystupuje zejména v Polsku, ale příležitostně i Česku.

Letošní Dolański Gróm se vrací k formě rockového rodinného pikniku. „Ani tvrdší rockový line-up však neznamená, že by si na své nepřišly i malé děti, pro které pořadatelé slibují spoustu tradičních atrakcí," prozradili organizátoři z fryštátského PZKO.

Podrobný program festivalu je na www.grom.cz a také na facebooku a twitteru.

Soutěž o vstupenky
Letošní ročník hudebního festivalu Dolański Gróm přiveze 18. června do Karviné metalovou legendu, kapelu TSA. Kromě polských rockových bardů vystoupí také kapela Citron, polští Oberschlesien a další kapely. Vstupenky můžete získat, pokud správně odpovíte na otázku: Jak se jmenuje rocková opera, ve které si koncem 80. let zahrála kapela TSA? Své odpovědi volejte do redakce na číslo 596 322 735 v úterý mezi 10 a 10.30 hodin.