Je jen malou ukázkou toho, co na návštěvníky čeká poslední říjnový víkend přímo v prostorách, v nichž tvoří umělci a řemeslníci po obou stranách hranice. Je to akce, jaká se dosud v obou Těšínech nekonala.

Do 4. listopadu je v galerii k vidění ukázka práce těch, kteří se rozhodli vyjít se svoji tvorbou na veřejnost a ukázat, co umí.

Jsou to třeba fotografie, intuitivní malba, kresby, panenky, šperky, ručně vytvářené hračky, ale také elegantní a nevšední ručně šité kravaty, módní kreace a doplňky, originální svatební šaty apod.

Ti, kteří se chtějí blíže seznámit s jejich tvorbou, mohou se vydat po stopách speciální mapy s podrobnými údaji o jednotlivých ateliérech či dílnách, v nichž tyto zajímavé věci vznikají. Celkem se mapě objevilo sedmnáct takových míst po obou stranách hraniční řeky.

V rámci Otevřených ateliérů čekají poslední říjnový víkend na velké i malé návštěvníky také výstavy a workshopy, mimo jiné decoupage pro začátečníky, rodiče se svými ratolestmi se naučí šít hračky, uvidí také, jak vznikají panenky Monalli dolls apod. Setkání s tvořivými lidmi může být skvělým typem na zajímavý výlet.

„Jsem velmi spokojená, že se podařilo první ročník Otevřených ateliérů uspořádat. Myslím, že to přinese mnoho nových kontaktů a spousta lidí bude mít možnost nahlédnout do tajů řemesla i výtvarného umění a poznat průběh, jak tyto zajímavé práce vznikají. Byli bychom rádi, aby se akce konala každoročně. Určitě za to stojí," řekla Veronika Křístková, ředitelka spolku Člověk na Hranici, hlavního organizátora akce.

Emilie Świdrová