„Až na jednu změnu se zatím program nemění. Věříme, že se nám podařilo hudební část opět poskládat tak, aby byla atraktivní pro všechny návštěvníky.

Největšími taháky budou jistě britský zpěvák James Blunt a finská skupina Apocalyptica. Dá se předpokládat, že jejich fanoušci přijedou nejen z různých koutů českých zemí, ale také z Polska a ze Slovenska.

V pátek jsou v programu Škwor, Nebe, Sebastian, Tatabojs, Mandrage a slovenská skupina Elán, která v Havířově zahajuje českou část svého turné.

Fotogalerie: Havířovské slavnosti 2017 - páteční programSobotní program, který bude moderovat Ondřej Sokol, zahájí Poddukelský umelecký ľudový súbor z východního Slovenska. Následovat budou Lunetic, nizozemská skupina hrající gotický rockmetal Epica, Michal David, James Blunt a Apocalyptica. Slavnosti ukončí ohňostroj s hudebním podkresem skupiny Kabát.

Fotogalerie: Havířovské slavnosti 2017 - sobotní programV sobotu bude navíc doprovodný program. Večer vystoupí opět skupina Nebe, tentokrát v jejich kopuli, kde se představí také youtubeři. Děti pobaví klaun Hopsalín.

V sobotním programu nebude chybět ani oblíbená týmová soutěž v přetahování lanem. 

| Video: Youtube


Pokud se návštěvníci chtějí vyhnout frontám u pokladen, měli by si vstupenky koupit v předprodeji. Ten, včetně internetového, začne ve středu 1. srpna ve 14 hodin. Běžná vstupenka stojí 250 korun na den, senioři nad 70 let platí 150 korun, držitelé ZTP mají poloviční slevu a jejich doprovod má vstup zdarma. Děti do 10 let neplatí nic a mládežníci mezi 11. a 15. rokem si místo vstupenek pro dospělé mohou koupit zvýhodněnou dvoudenní vstupenku za 300 korun.