V prestižní postupové soutěži se do nejlepší desítky probojovala třemi koly. V národním finále, které se konalo v divadle Hybernia, pak porota rozhodovala pouze o jednom postupujícím, který bude reprezentovat Českou republiku v Itálii.

V porotě zasedli například profesionální zpěváci Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Anna K nebo houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Mezi hosty byl i Michal Hrůza. Všechny soutěžící doprovodil ženský soubor Bon Art Pops Orchestra.

| Video: Youtube

Havířovanka Valerie Kaňová v soutěži vystoupila s písní Whitney Houston Saving all my love for you. Do italského Sanrema nepojede, přesto je se svou účastí velmi spookojená. „Poznala jsem úžasné lidi, kteří mi pomohli se výrazně zdokonalit. Taky jsme tady byla skvělá parta kamarádů. Nevadí, že jsem nepostoupila, zpívat budu samozřejmě dále. Účast v této soutěži mi otevřela okénko k dalším možnostem,“ řekla Deníku ještě na podiu Hybernie.

Val měla v hledišti patrně nejpočetnější podporu. V třicetičlenné skupině příbuzných, přátel a učitelů byla také primátorka Havířova Jana Feberová. Ta ocenila příkladnou reprezentaci města.

„Jsem ráda, že jsem mohla Val přijet podpořit. Byla to profesionálně připravená soutěž s krásným programem. Všichni soutěžící byli na vysoké úrovni a bylo těžké vybrat nejlepšího. Už jen to, že se dostala až tady do národního finále je úspěch. Jsem pyšná, že je z Havířova,“ řekla bezprostředně po programu primátorka.

Českou republiku bude v Sanremu zastupovat Sofie Fiurášková.

| Video: Youtube