A je to vpravdě moderní multifunkční stánek s velkým a malým kinosálem, kinokavárnou, barem a novými prostorami pro Městské informační centrum.

Rekonstrukce stála 120 milionů korun, a i když budova doznala rozsáhlých změn, některé prvky původní stavby zůstaly zachovány.

„Zůstala například mramorová podlaha ve foyeru kina nebo dominantní galerie s difuzorem. Na druhou stranu je plášť kina zkrášlen celoskleněnou fasádou," řekla mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Kinosál pojme 370 lidí a malý kinosál je pro osmašedesát diváků. Kinokavárna s plazmovými obrazovkami a klub pojmou po šedesáti návštěvnících.

Kino Centrum v Havířově.

„Nové kino je opatřeno nejmodernější dostupnou technikou jak pro klasickou, tak hlavně pro digitální projekci, a to i ve formátech 3D filmů s vysokým rozlišením 4K, což je v současnosti maximální špička. Kvalitní promítací plátno ve velkém sále je svými rozměry 14,6×6,2 čtvrtou největší promítací plochou v ČR. Plátno je parabolicky zakřivené, což výrazně zkvalitňuje filmový obraz," vysvětlila Wojnarová.

„Zavádíme také novinku pro kina u nás neobvyklou. Jedenkrát týdně proběhne promítání dokumentů různého typu, vždy alespoň jeden film denně bude promítnut ve 3D verzi a vstupné bude zvýhodněné pro rodiny s dětmi, pro seniory i pro děti," upozornila ředitelka MKS Havířov Yvona Dlábková. Divákům kino nabídne i levné pondělky.

Kdo by si chtěl kino detailně prohlédnout, má šanci ještě dnes, kdy se do 22 hodin koná Den otevřených dveří.

„Prohlídka kinosálů bude možná s místenkou za deset korun," dodala Yvona Dlábková.

Diváci mohou také zhlédnout film Velká podmořská dobrodružství ve 3D, pro děti je připravena projekce filmové pohádky Tajemství staré bambitky, která je spojena s doprovodnou výstavou kostýmů z pohádky.

Kino Centrum v Havířově.