Zápletka nové komedie vtipně reaguje na aktuální situaci, kdy se práce z domova, neboli home office stala v posledních měsících každodenní realitou pro stovky Čechů, a rozehrává myšlenku, jak by vypadala práce z domova v případě horníků. Filmové natáčení probíhalo za přísných hygienických podmínek v ​Ostravě​, mimo jiné v hornickém muzeu Landek.

Hlavních rolí havířů, kteří se ze dne na den ocitnou bez práce, se ujali ​Karel Zima​, Josef Kaluža ​a ​Robin Ferro, známý ze souboru Tři tygři a ostravského divadla Mír. Ve vedlejších rolích se objeví Pavla Dostálová nebo Kostas Zerdaloglu. Režii měl na starosti ​Vladimír Skórka​, podepsaný pod úspěšnými internetovými seriály Lajna ​a ​sKORO NA mizině​.

Horníci na home office - nová komedie.Zdroj: hornici.com

Sám režisér pochází z hornické rodiny a je absolventem Vysoké školy báňské. K tématu měl tedy velice blízko. „Horníci jsou pro mě opravdoví hrdinové a k jejich práci mám velký respekt. Což se, myslím, projevilo i na výsledku, třebaže se jedná o bláznivou komedii,“ říká Skórka.

Premiéra komedie ​Horníci na home office ​se vzhledem k přísným koronavirovým opatřením odehraje pouze na internetu. Slavnostní uvedení proběhne ​v pátek 13. listopadu ​na internetové stránce ​www.hornici.com​. Zde bude film zdarma ke zhlédnutí i v následujících týdnech.

Autoři seriálu Lajna při natáčení na zimním stadionu v Havířově.
Lajna zatím pobavila, ale nepřekvapila