Stejně jako v předchozích cyklech budou přednášky v liché měsíce zaměřeny na hlavní téma ročníku, a přednášky v sudé měsíce budou věnovány různým oblastem astronomie a také uvedení nových pořadů v planetáriu. Hlavním tématem nadcházejícího repetitoria bude Slunce a projevy jeho činnosti. Účastníci Astronomického repetitoria obdrží na konci cyklu osvědčení.

Podmínkou udělení je účast na alespoň sedmi přednáškách cyklu. Přednášky budou probíhat vždy druhou středu v měsíci od 18 hodin od září do června. V září začnou opět začnou také tematické hudební pořady. Každou první sobotu od 18 hodin to bude Hudba pod hvězdami. Jedná se o cyklus poslechových pořadů, který je věnován klasické hudbě a moderovat jej bude Kateřina Košacká.

Dalším pořadem bude Jazz pod hvězdami. Cyklus poslechových pořadů, který moderují ostravští jazzmani Boris Urbánek, Vlastík Šmída a další hudební odborníci, se uskuteční každou třetí sobotu od 18 hodin.

V programu planetária nebudou od září chybět ani Barvy hudby aneb Letem world music světem. Hudební cyklus, moderovaný Zdeňkem Figurou a Zlatou Holušovou, se bude konat každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci od 19.30 hodin. Od září se v Minigalerii Mira uskuteční výstava cestopisných fotografií Jaroslava Jindry „Papua Barat“. Vstup do galerie je zdarma.