V okultním prostředí pražského ateliéru démonického malíře Petra Godothor Vašíčka, který maloval i takové ikony jako jsou King Diamond nebo Lemmy Kilmister, pak slovutný režisér David Beránek natočil videoklip, který však, soudě dle cenzorů, byl až příliš "odvážný" a tak režisér choulostivé scény vystříhal. Na počátku letošního roku tak dle frontmana Ingottu Jury Šperla nadešel ten pravý čas dokonale vstřebat bolest hlavního hrdiny, který se souží ztrátou své nejbližší.

„Tvorba Edgara Allana Peoa je stále nekonečně inspirativní a Havran nese jasný odkaz na jeho nesmrtelnou stejnojmennou báseň,“ dodává k novému počinu kapely Šperl.

Podívejte se na klip Havran kapely Ingott

| Video: Youtube

Kapela Ingott je na scéně již více 36. rokem a polovina sestavy je původní: Jiří Šperl – zpěv, kytara, Martin Szczur – kytara. Od roku 2017 je doplňují Jiří Potáč – baskytara a David Klement – bicí. Loni na podzim kapela vydala zatím poslední CD ve formě digipacku s názvem Commando, které obsahuje 13 veselých i vážných songů v tradičním poctivém hard'n'heavy pojetí.