Bohatý program začal hodinu po poledni a jako první se představila kapela Weget, vítěz loňského ročníku soutěže amatérských hudebníků Líheň. Na pódiu se postupně vystřídaly skupiny Lety mimo, Woodoo, Prohrála v kartách a Enter a navodily příjemnou festivalovou atmosféru. V devatenáct hodin vystoupil Vilém Čok s kapelou Bypass a odstartoval tím hlavní část Inkubátoru. Následovalo trio Michala Pavlíčka shostem Bárou Basikovou, které zavzpomínalo na hity kapely Stromboli a předvedlo vysoce kvalitní vystoupení po hudební stránce. „Jejich hudba byla velmi depresivní a psycho, ovšem na festival se zase tak moc nehodila,“ shodlo se několik návštěvníků.

Poté přišla na řadu hlavní hvězda Inkubátoru – slovenští No Name. Známé skladby spolu s kapelou zpívala tisícovka návštěvníků a atmosféra byla parádní. Chlapci z No Name potvrdili, že jsou vČesku stále oblíbení a koncert si podle toho náležitě užili. Poté co si je lidé vyvolali zpět na pódium a přidali několik písní, se sradostí osvěžili českým pivem. „Hrálo se nám opravdu dobře, lidi byli skvělí. Jsme rádi, že jsme si po letech zase zahráli v Havířově.“ řekl frontman kapely Igor Timko.

Půl hodiny před půlnocí potěšila rozžhavené publikum Vypsaná fixa, která dokázala udržet vysoko nasazenou laťku. Návštěvníci si sradostí zaskákali a opět nezapomněli na hlasitý doprovod. Nakonec si přišli na své i pankáči, které rozdováděla legendární slovenská formace Zóna A.

„Počasí vyšlo, což je u festivalu to hlavní. Očekávali jsme vyšší návštěvu, ale i tak jsme spokojeni. Jak scelkovým průběhem, tak se všemi vystupujícími kapelami,“ řekl Marek Slonina zpořadatelské Viking agency.