V současnosti snad nejoblíbenější česká kapela Kryštof chystá pro své fandy po čtyřech řadových albech a koncertním živáku cédéčkový bonbonek – „bestofku“. Za svou čtrnáctiletou kariéru nazpíval Richard Krajčo se svou partou řadu populárních hitů, takže myšlenka vydání výběru toho nejlepšího není v žádném případě překvapivá. Naopak se dá očekávat, že o album bude obrovský zájem.

Co asi příznivce této kapely určitě mimořádně potěší, je možnost se na obsahu cédéčka aktivně podílet. Tímto neobvyklým krokem dává Kryštof posluchačům vědět, že stojí i o jejich názor. „Ne vždy se kapela domluví na výběru toho nejlepšího a ne vždy rádiové hity bývají tím, co fanoušci milují. A tak jim dáváme možnost složení desky ovlivnit, respektive rozhodnout. Jak se zdá, fanouškům se něco takového líbí,“ vysvětluje frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.

„Na oficiálních stránkách www.kryštof.net probíhá hlasování o písně, které by podle fanoušků neměly na albu chybět. Na výběr jich je dvacet a zatím vedoucími jsou hitovky Obchodník s deštěm, Zrcadlení a Lolita. Nechybí samozřejmě Ženy, Cosmoshop, Vodné stočné nebo Chmýří. Vydání alba je plánováno na 19. října a kromě výběru jedenácti až dvanácti písní z předchozích alb bude obsahovat i tři novinky. Prvním singlem, který nasadí rádia, bude song v duchu nejoblíbenějšího Obchodníka s deštěm Plán,“ říká Naďa Machková ze společnosti 2media.cz.

Vedle nového CD chystá kapela Kryštof od 1. listopadu do 15. prosince podzimní turné. Nebude to ale koncertní halová klasika – celkem patnáct vystoupení se bude odehrávat v mimořádných prostorách, po českých, moravských a slezských divadlech. Historické budovy jako například Stavovské divadlo v Praze si žádají komornější hudbu, a tak budou písně hrány v akustické podobě. Doplní je také recitál Richarda Krajča, v němž zpěvák divákům nabídne možnost si s ním popovídat o jeho hudební i herecké tvorbě. Kryštof v rámci tohoto turné zavítá také do Ostravy.

V srpnu a v září je možné kapelu Kryštof slyšet a vidět v jeho klasické popové podobě.

V plánu je několik dalších koncertů v rámci festivalů a různých slavností. Budou to vystoupení:

25. 8. v Hošticích u Volyně (Stodola Michala Tučného), ve stejný den na festivalu v Okoři,

31. 8. v Krásné Lípě v rámci Dnů Českého Švýcarska,

1. 9. v Petrovicích u Karviné během Městských slavností,

14. 9. na Císařské louce v Praze v rámci Happy Beer Days,

15. 9. na Velkých dnech piva v Pardubicích, stejný den v Jičíně během Kulturního festivalu Jičín

23.9. na festivalu Rock for Žatec