Dramaturgii alba vymysleli nejen členové skupiny, ale stejně důležití byli rovněž fanoušci a příznivci Kryštofu, kteří měli možnost několik týdnů hlasovat na webových stránkách o tom, které písně by se jim na albu líbily nejvíce. Podstatné je, že výběr fanoušků se skoro ve všech detailech shodoval snázory skupiny.

Libor Lisý zvydavatelství, v jehož péči vyšla všechna alba skupiny, vzpomíná na začátky kapely súsměvem. „Dnes patří Kryštof knejpopulárnějším domácím interpretům, ale když přišli sprvním singlem Lolita, bylo to jako zjevení. Úplně neznámá kapela se najednou dostala na absolutní vrchol. Mluvilo se o zázraku, který rozhýbal stojaté vody domácí pop music a významně změnil hudební dramaturgii vrádiích. Hned první deska jim vynesla řadu ocenění. Od té doby natočil Kryštof celou řadu hitů a na desce Poločas je kluci nabízejí pěkně pohromadě. Myslím si, že to bude jeden ztrháků letošní předvánoční sezóny,“ řekl Lisý.

Poločas vychází ve dvou variantách. Vnormální edici Besf of je patnáct skladeb - Lolita, Cosmoshop live, Ženy, Obchodník sdeštěm, Tramvaje, PoHádkách, Srdce, Zrcadlení, Vodné stočné, Rubikon, Svědomí, Chmýří, Plán, Iluze a Atentát. V limitované edici jsou pak navíc dvě písně, které si fanoušci přáli nejvíc, a také dvě rarity - Jízda vprotisměru, Lampion, Dupa Grupa a Obchodník sdeštěm vpolštině.

Novinky Atentát, Iluze a Plán vznikly v dubnu na soustředění Kryštofu na chalupě v Ostravici, kde se zrodila i deska Rubikon. V červnu se skladby natáčely v Praze a Jablonci pod dohledem producenta Borise Carloffa. „Je to trochu jiný producent, než byli jeho předchůdci, dokáže nás posunout dál a přitom má stejný cit pro kytarovky jako já. Mám pocit, že mi rozumí, ví, jak si přeji, aby to hrálo a přitom do toho dokáže přinést i svůj vliv. To je ideální kombinace,“ vysvětlil frontman kapely Richard Krajčo.

„Atentát je paradoxně taky taková milostná píseň,“ přibližuje novinky Krajčo. „Iluze zase pojednává o současné novinářské kultuře. Všichni zmé branže dobře vědí, o čem mluvím. No a Plán, který už nabízejí česká rádia, jsem napsal pro svoji přítelkyni, a o čem je, to vyprávět nechci. Ať si to lidé najdou v písničce sami,“ dodal.

A proč se nejnovější album jmenuje právě Poločas? „Je to velmi jednoduché. Je to deska, která vznikla mezi dvěma studiovými nahrávkami. Mezi Rubikonem a naší budoucí plánovanou novou deskou. O té ale až jindy. A právě vtom poločase, kdy máme od tvorby tak trochu volno, ale neberte to doslova, přichází Poločas. Poločas snejvětšími písničkami, které jsme kdy napsali. Protože vtom sportovně myšleném poločase se taky nabírají síly, v poločase se vymýšlí nová taktika a strategie do dalšího klání, vpoločase se člověk osvěží a odpočine si, aby mohl jít do všeho znovu a naplno. Prostě, proto je to Poločas,“ ukončil Richard Krajčo.