Co vše návštěvníky čeká? Film Lovení polární záře. Poslechněte si příběhy nezdolného Moraváka, který pronásleduje polární záři na severu Norska. Dozvíte se, jaké to je žít pod zářivě tančícím nebem šest měsíců v roce a profesionálně jej fotit.

Argentinská divočina: Ponořte se do pestré kultury a divoké přírody Argentiny. Od hustých džunglí po tango v ulicích Buenos Aires – to vše přímo od karvinské cestovatelské legendy Ivo Petra.

Nejkrásnější trek Evropy: Objevte krásu a výzvy dlouhých pěších cest Tour du Mont Blanc. Inspirativní příběhy a tipy od Teru Manclové, jak se vydat na cestu a co všechno můžete zažít, když se vydáte na známé i neznámé stezky.

Karviňáci ve světě: Jedou si do Peru, mají batoh na zádech, naivní představy a žádný plán. Dalibor Dubb ukáže, že na cestování nepotřebujete detailní plán ani itinerář, abyste si mohli výlet a danou zemi užít naplno.

Stand-up o KLDR: Připravte se na nečekaný humor, když se o své bizarní zážitky ze Severní Koreje podělí arabista, nekonečný zdroj energie a abstraktní malíř Vláďa Váchal. Smích a touha vyhnout se KLDR zaručeny!

"A jako třešnička na dortu, představíme vám nejnovější filmy Expediční Kamery! Sledujte, jak se světový lezec Adam Ondra šplhá na vrcholy cestami, které dosud nikdo nepokořil. Celým dnem vás bude provázet Marek Balicki, známý jako Záchranář na cestách, který svým humorem a zkušenostmi z cest dokáže přidat každému příběhu ten správný šmrnc," dodávají pořadatelé akce. 

Dobrodošli 2024

Program akce

11:00 Expediční Kamera: Javari
12:00 Zahájení
12:10 Marek Rybář: Život lovce polární záře
13:00 Expediční Kamera: Pionieri
13:40 Ivo Petr: Přes pouště Argentiny po Rio de Janeiro
14:40 Expediční kamera: Lezci (nový film s Adamem Ondrou)
15:10 Vladimír Váchal: KLDR – Totalitní neznámo (cestovatelský stand-up)
16:40 Expediční Kamera: Následování správné cesty
17:00 Teru Menclová: Tour du Mont Blanc za 7 dní
18:00 Expediční Kamera: Patagonské Rio Blanco
18:15 Dalibor Dubb: Na punk po Peruod 19:00 cestovatelská afterparty

Vstupné je dobrovolné. Budeme rádi za každou podporu.Těšíme se na vás!