Jedním z nejvýraznějších letošních vítězů byl Matěj Janík, který soutěžil s písní Bad Day. Jeho výkon zaujal a Matěj přebral ceny za první místo.

„Soutěžil jsem celkově podruhé. Poprvé to bylo v Třinci, tohle je má druhá soutěž a vůbec jsem tento výsledek neočekával. Když jsem slyšel, jak ti lidé jásají, byl to nepopsatelný pocit a něco, co se neděje jen tak každý den,“ svěřil se dlouhovlasý chlapec, který se chce zpěvu věnovat dál, přestože přiznává, že spíše jako svému koníčku, protože hudbou se dle jeho slov dnes někdo stěží uživí.

NOVINKA ANSÁMBLY

V nové, letos přidané kategorii pěveckých ansámblů zvítězilo trio děvčat Kristýny Kolárové, Veroniky Čechalové a Elišky Válkové.
„V naší skladbě jsme se musely hodně doplňovat. Zvolily jsme si Unbreak My Heart po dlouhém rozhodování, naše milovaná paní učitelka nám ji vybrala a my si řekly, že bychom ji opravdu mohly zkusit,“ řekla Eliška Válková z vítězného dívčího tria.


„Jako trio jsme zde poprvé, nicméně každá z nás už se Karvinského talentu nějak účastnila. Kristýna vyhrála ve dvojici s Veronikou, já jsem vyhrála také, ale letošní ročník je, co se týče účasti, pro nás už spíše poslední,“ dodala zpěvačka z vítězné pěvecké trojice.

SLÁVA VÍTĚZŮM

V první kategorii mateřských škol vyhrála Tina Swaczynová s písní Čertice Lumpina, taktéž v první kategorii základních škol vyhrál Dominik Sirek s notoricky známou skladbou Trezor.

Ve druhé kategorii zvítězila Karolína Onderková, která zazpívala I‘ll Stand By You, ve třetí kategorii zpovídaný Matěj Janík, ve čtvrté kategorii pěveckých ansámblů pak zmíněné dívčí trio. Speciální cenu předsedy poroty Jiřího Krhuta získala Anna Giecková za interpretaci písně Million Reasons od Lady Gaga.