„Digitalizace kina Central je zaměřena na přechod k digitálním projekcím obrazu. Umožní nahrazení 35mm filmového projektoru digitální technologií s celosvětovým standardem digitálního promítání D-Cinema, které splňuje DCI specifikace a způsob distribuce filmů do kina Central," uvedla ředitelka Kulturního a společenského střediska Střelnice" Sabina Stiller.

Programová nabídka bude díky rozsáhlému výběru filmových žánrů koncipována tak, aby si filmové zážitky mohl vychutnat opravdu každý. „Především dostupnost promítání premiérových filmů a velkofilmů v kvalitní digitální projekci povzbudí divácký zájem všech věkových skupin," věří ředitelka.

Digitalizaci ocení již návštěvníci oblíbeného filmového festivalu Kino na Hranici, který začíná za měsíc. Pro širokou veřejnost se představí zdigitalizované pracoviště na začátku května propagačním promítáním pro rodiny s dětmi zdarma tak, aby se lidé mohli přesvědčit o kvalitě nové nabídky i o tom, jakými proměnami za poslední dobu kino prošlo.

Promítání bude probíhat čtyři dny v týdnu: čtvrtek a pátek v 17:45 a ve 20:00 hodin a v sobotu a neděli v 15:45, 17:45, 20:00 hodin.

V Českém Těšíně plánují digitalizaci kina Central