V sobotu 13. října do havířovské Stodoly zavítá dobře známý rapper z Prahy LA4. Další vyznamná postava české hip hopové scény představí v Havířově a poprvé na severní Moravě vůbec své debutové sólové album Panoptikum.

LA4 byl v minulosti roky členem jedné z nejznámějších českých seskupení Indy&Wich, později se však jejich cesty rozešly, i když s nimi nadále vystupuje. Lafor je rovněž uznávanou osobou na graffiti scéně, jeho začátky sahají někdy do poloviny devadesátých let. Jeden z nejoblíbenějších českých rapperů má také na svém kontě mnoho spoluprací s uznávanými rappery a producenty, například na albu Repertoár od PSH v roce 2001 nezapomenutelně zahostoval v tracku Praha.

Debutová sólová deska LA4 byla bez nadsázky tou nejočekávanější v roce na české hip hopové scéně.. Od doby, kdy se Lejvrboj definitivně rozhodl opustit Indy&Wich, se zprávy o vydání sólové desky postupně objevovaly a zase mizely. Teď už k ní nelze dodat nic jiného než „konečně“.

Deska nabírala konkrétní podobu zejména ve Wichově studiu Golden Touch, kde se nahrála větší část tracků, za nimiž pochopitelně nestojí nikdo jiný než právě DJ Wich. Další beaty pocházejí od špičkových tuzemských producentů Marko, Enemy a Mike Trafik (PSH). Deska obsahuje patnáct tracků. Jako hosty si LA4 pozval Vladimira 518, Oriona (oba z PSH), SuperCrooo, Indyho a slovenského Vece. Již brzy se na obrazovkách objeví Laforův první videoklip, a sice horrorový Gyzmo vs. X-khmen.

Společně s La4 přijede do Havířova i DJ Enemy z Prahy, člen Platinum Soul DJ's a jeden z nejlepších party DJ's v hlavním městě, takže se návštěvníci mohou těšit na pěknou dávku hitů. Jako host nebude chybět ani DJ Rawel, který už jednou zaplněnou Stodolu pořádně roztančil, a to když přijel na zmiňovanou akci s Nironicem. Jako tradičně zahraje i DJ Lowa, který letos obhájil svůj titul IDA Champion a potvrdíl tím tak, že je jednoznačně nejlepší battle DJ v České republice. Jako třešnička na již už tak nabitém programu se představí velmi dobře známý havířovský rapper Khomator, který zde poprvé představí nové tracky z připravovaného alba a vystoupí s celou řadou hostů.