Kapela zahájila turné po českých a moravských městech pod názvem Poločas. Hrát bude vpatnácti městech, ale koncertů bude díky velkému zájmu určitě víc.

„Začínali jsme vHavířově. Zkoušeli jsme tady pod tímto pódiem, což si pamatují ze současného složení už jen tři lidé. Právě proto symbolicky zvolili první koncert vtomto městě,“ řekl na úvod koncertu Richard Krajčo. „Jako dnes si pamatuji příchod Ondřeje Kyjonky. Tenkrát měl dlouhé vlasy a hrál vmetalové kapele. Vstoupil scigárem vpuse a řekl, že hrajeme takový sračky. No a teď se mu tolik líbí. Je to asi příklad člověka, který míří od metalu kdechovce,“ zavzpomínal Krajčo.

Kryštofáci vzali do rukou vesměs akustické nástroje. Kromě tradičních žesťů také kytary i basa. Výjimku dostali při některých písních pouze Evžen Hofman, který dotvářel zvuk pomocí elektrické kytary a Jakub Dominik, jenž usedal nejen za bicí soupravu, ale také za klávesy.

Písně vakustickém provedení sklízeli úspěch. Kromě toho se snažila kapela diskutovat vpauzách spublikem. Vyzývala posluchače kaktivnímu přístupu a kladení otázek. Diváky například zajímalo, zda se bude zturné pořizovat DVD. „Nevím jestli to můžu prozradit. Momentálně je vše teprve vjednání. Na koncert do Brna přijede televize a možná se dohodneme,“ odpověděl frontman kapely, která už nyní ví, že koncertů vdivadlech bude víc, než patnáct, jak se plánovalo. Vněkterých městech se totiž začaly prodávat lístky na druhá vystoupení kapely Kryštof. Havířov byl na tuto alternativu také připraven, ale zájem nebyl tak velký, takže se zde uskutečnil pouze jeden. Ti, co přišli, nelitovali a odcházeli domů nadšeni.