Iniciativa Dokořán zve v sobotu 19. dubna na první letošní koncert, který tam zahraje populární karvinská kapela All Skapone´s.

Koncert je určen nejen příznivcům muziky, ale i celým rodinám třeba i s malými dětmi. Proto se začíná už v 17 hodin.

„Díky městu Karviná je vstupné na tuto akci zdarma, stejně jako i na koncert, který bude následovat už další sobotu," říká Kateřina Jandeková z Iniciativy Dokořán.

Zmíněnou další sobotu 26. dubna se rovněž začíná už v 17 hodin. „Zahraje karvinská kapela Kiaora, která hraje instrumentální skladby, jamuje v různých hudebních stylech a hraje covery různých zahraničních interpretů. Ten den zahrají také rakouští Takeaway Sound, kteří nedávno vydali debutové album," zve dále Kateřina Jandeková.

Areál Lodiček pak bude kulturu nabízet po celou sezonu. Už 14. května zde proběhne například Karvinský Majáles. Na ten dorazí mimo jiné jedna z nejzajímavějších současných slovenských kapel, hip-hopoví Moja reč, známí nejen výbornou muzikou a texty, ale třeba také svou angažovaností v boji proti rasismu. Zahraje také v Karviné oblíbená Vypsaná fixa a další.

Na srpen je připraven tradiční festival Dokořán, na který přijedou například Mňága a Žďorp, Lenka Dusilová, Tata Bojs, H 16 a jedná se dokonce o účasti legendárních The Plastic People of the Universe.