Už poněkolikáté si tak přivezla domů zasloužené prvenství. „Každým rokem se v Praze koná Vejvodova Zbraslav, mezinárodní festival dechových kapel. Letos to bylo opravdu těžké, protože zahraniční kapely byly velmi dobře připravené a předvedly vynikající výkony. Přesto jsme jako kapela uspěli a odnesli jsme si vítězství v takzvaném Zlatém pásmu a ještě jsme obhájili titul Laureát festivalu z loňského roku. Navíc naše dvě zpěvačky, Romana Swaczynová a Lenka Kuřatková získaly zvláštní cenu poroty za nejlepší pěvecký sólový výkon,“ líčí kapelník dechovky Milan Kupka.

Letos se festivalu zúčastnilo osm kapel, čtyři české a čtyři zahraniční. Soupeřem se jim tak kromě českých souborů stali Švýcaři, Rakušané a Němci. Karvinskou kapelu jako obvykle doprovázela i děvčata, mažoretky ze souboru Zik Zak z Vratimova. Atmosféra festivalu byla velmi přátelská a dokazovalo to i jedno nečekané setkání.

„Mile nás překvapilo, že se na nás přišli podívat bývalí pacienti z Lázní Darkov bydlící v Praze. Jakmile se dozvěděli, že tam budeme hrát, nenechali si tuto příležitost ujít,“ říká s úsměvěm Kupka. Ještě jednoho milého překvapení se Malá černá hudba dočkala. Nečekaně se na festivalu objevila i televize Nova, která se rozhodla natočit si známou Vejvodovu píseň Škoda lásky, která letos slaví 80 let od svého vzniku. „Porota i organizátoři vybrali právě nás, abychom ji zahráli a zazpívali. Můžete nás tedy vidět v televizi.

Vysílání je naplánováno na pondělí 12. listopadu v pořadu „Víkend“. Všichni se určitě dívejte,“ dodal. Malá černá hudba hraje pro své příznivce již několik let ve složení: kapelník a klarinetista Milan Kupka, na trubku hrají Vladimír Nohel, Jiří Ležák a Jiří Chlebek, klarinetisté: Milan Franek a Michal Ledvoň, tenoristé: Marcel Lipka a Milan Pietrowski, lesní roh: Pierre Scotto a Miriam Jančarová, pozoun: Ondřej Kyjonka, tuba: Michal Zrzavý a bicí: Pavel Dzida. Zpěváci: Evžen Drobek, Romana Swaczynová a Lenka Kuřatková. Kapelu zvučí Jiří Tomala.